Vi har julelukket på klinikken fra d. 23. til og med d. 27. december. Men vi ved, tænderne ikke går på juleferie, og derfor har vi åbent d. 28. og 29. december fra 9 – 12.

Julen byder på søde sager i massevis, og derfor får du her to tips at går på juleferie på:

Prøv så vidt det er muligt at nyde julegodterne i forbindelse med et større måltid, da munden her danner mere mundvand, der beskytter mod sukkeret.

Husk også at bruge tandtråd som supplement til din tandbørstning, så sukkeret ikke får lov til at blive siddende og gøre skade på dine tænder, hvor tandbørsten ikke kan nå.

Glædelig jul til jer og jeres familier. Vi glæder os til at se jer d. 4. januar.

Skal vi ringe til dig?

Det kan være svært at tage springet og ringe til os hvis du ikke har været hos tandlægen i lang tid. Det kan også bare være at tiden ikke har været der, så vi tilbyder at ringe dig op i stedet for. Vi sørger for at finde en tid til dig så alle dine behov bliver dækket og hvis du er tandlægeskræk tager vi selvfølgelig særligt hensyn til dig.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder